State FFA convention participants
Jena Ambrose
Caleb Crawford
Candice Fleming
Taitha Freymuth
Ashley Giles
Chris Graham
Amanda Lennox
Sabrina Stull
Stephen Turner
Meaghan Walters
Michael Zoller
Lauren Shuman
Jeremy Hill
State degree recipients
Chris Graham
Danielle Pfleger
Michael Zoller
Caleb Crawford
Tamitha Young
Josh Mock
Amanda Lennox
Jena Ambrose
Tabitha Freymuth
Josh Moore
Stephen Turner
Tractor operation and maintenance
Michael Zoller
Lawnmower operations
Chris Graham
Environmental/natural resources
Amber Craven
Ashley Giles
Emily Rodgers
Meaghan Walters
FFA quiz
Kristie Lowery
Senior floral design
Danielle Lowery
Junior floral design
Lindsay Buchanan
EMC electrical wiring
Jeremy Hill
Agriculture mechanics
Jeremy Hill
Josh Bunten
Weston Siddall
Devin Sikes
Prepared public speaking
Ashley Giles
Seed, tree and shrub
Jimmy Burke
Wade Jenkins
Kristie Lowery
Chris Mathews
Jordan Parker (high individual in region)
Junior floriculture
Jimmy Burke
Wade Jenkins
Kristie Lowery
Jordan Parker
Ag sales
Amber Craven
Candice Fleming
Danielle Lowery
Amber Vosburgh
Job interview
Meaghan Walters
Envirothon
Amber Craven
Ashley Giles
Wade Jenkins
Josh Moore
Emily Rodgers
Meaghan Walters
Senior floriculture
Caleb Crawford
Thomas Gunn
Amanda Lennox
Eddie Martin
East Georgia junior heifer show
Kristie Lowery
Josh Mathews
Dillon Nesmith
Georgia National Fair Livestock Show
Jena Ambrose
Amanda Lennox
Jordan Parker
Danielle Pfleger
Emily Rodgers
Sabrina Stull
Meaghan Walters
Dillon Nesmith
Josh Mathews
Georgia-Carolina National Fair
Candice Fleming
Tabitha Freymuth
Amanda Lennox
Lauren Shuman
Skyler Jones
Thomas Gunn
Danielle Lowery
Wade Jenkins
Coastal Empire Fair
Danielle Pfleger
Sabrina Stull
Skyler Jones
Thomas Gunn
Amanda Lennox
Kristie Lowery
Lauren Shuman
Meaghan Walters
Candice Fleming
Tabitha Freymuth
Screven County Moo-Moo Classic
Jordan Parker
Danielle Pfleger
Sabrina Stull
Meaghan Walters
Two Rivers Pig Jig
Jeremy Hill
Chris Tuten
William Pittman
Georgia National Livestock Show
Danielle Pfleger
Meaghan Walters
Jeremy Hill
William Pittman
Chris Tuten
Herdsman Award
Danielle Pfleger
Meaghan Walters
Greenhand Jamboree Leadership Conference
Kristie Lowery
Jordan Parker
Desiree Aarunad
Wade Jenkins
Emily Mier
Jesse Edwards
Success Leadership Conference
Amber Craven
Danielle Lowery
Michael Zoller
Caleb Crawford
Cliff Gracen
Ashley Giles
Meaghan Walters
Amber Vosburgh
Tabitha Freymuth
Brittany Rich
Secretary’s Book
Danielle Pfleger
Reporter’s Book
Jena Ambrose
Altamaha Big Toys Rodeo
Jeremy Hill
Chris Graham
Brandon Douberley
Greenhand degree recipients
Tylor Bashlor
Sean Baxter
Olivia Benton
Jason Bess
Lindsay Buchanan
Jimmy Burke
Emily Daniels
Brandon Douberley
Jesse Edwards
Meghan Fail
Austin Feichtner
Candice Fleming
Justin Fort
Gerald Freymuth
JD Germain
Ashley Giles
Adrian Godwin
Cliff Gracen
Tyler Hill
Paul Wade Jenkins
Skyler Jones
James Killian
Afton Landram
Kristie Lowery
Chris Mathews Emily Mier
Cheyanne Mock
Clint Morgan
Neil Morgan
Dillon Nesmith
Jordan Parker
Kyle Piche
Jewell Pollard
Ashton Pritcher
Brittany Rich
Heather Smith
Hilton Smith
Zachary Stalnaker
Zach Stell
Brandi Stutz
Brittany Venegas
Rakeem Washington
Chapter degree recipients
Brittany Barnes
Kaley Basile
Eric Beville
Marvin Black
Josh Bunten
Thomas Curtis
David deQueljoe
Joey Duff Weston Fort
Amanda Freeman
Cliff Gracen
Caleb Grovenstein
Thomas Gunn
Jeremy Hill
Crystal Jones
Danielle Lowery
Eddie Martin
Joshua Mathews
Justin Moore
Wesley Parker
William Pittman
Zachary Robinson
Emily Rodgers
Lauren Shuman
TJ Smith
Sabrina Stull
Amanda Turcotte
Chris Tuten
Meaghan Walters
Jimmy Woodcock
Josh Woodcock
Mini-tractor pull
Justin Fort
Chris Graham
Sabrina Stull
Slade Smith
Weston Fort
Ramie Antee
Academic achievement
Afton Landram-ninth grade
Emily Rodgers-10th grade
Crystal Tebeau-11th grade
Meaghan Walters-12th grade
High fruit sales
Morgan Joyner
Tabitha Freymuth
Proficiency awards
Danielle Pfleger-Ag Sales
Stephen Turner-Diversified ag. production
Jena Ambrose-Nursery operations
Cliff Gracen-Turf grass
Sean Baxter-Swine production
Meaghan Walters-Equine science
Eric Beville-Ag. mechanics repair and maintenance
Chris Tuten-Swine production
Amanda Lennox-Specialty animal
Amanda Freeman-Small animal production
Meaghan Walters-Beef production
Joshua Mathews-Diversified livestock
Jordan Parker-Outdoor recreation
Josh Bunten-Turf grass management
Jeremy Hill-Landscape management